Zaproszenie na wykłady online

Zaproszenie na wykłady online

Zaproszenie

Wszystko w tym roku toczy się inaczej, dotychczasowe formy działania, wypracowane przez lata i uważane za naturalne, okazały się nieprzydatne. Od lat zapraszaliśmy mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego na wykłady w ramach Forum Ostrowskiego Towarzystwa Naukowego do gościnnej sali Forum Synagoga, bywali u nas prelegenci z różnych uczelni, reprezentujący różne dyscypliny naukowe, podczas spotkań mogliśmy dyskutować. W tym roku tylko raz – we wrześniu – udało nam się zorganizować wykład w tradycyjnej formie, prelekcję wygłosił dr Kamil Pietrowiak. Pozostałe spotkania musieliśmy odwołać.
Nie chcąc jednak rezygnować z planów, pragniemy zaproponować mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego możliwość wysłuchania wykładów, które odbyły się w sposób praktykowany w czasie pandemii, a więc w trybie zdalnym. Mimo towarzyszących tej formie kontaktu ograniczeń dostarczają one wartości poznawczych, podtrzymują poczucie normalności, pozwalają także zobaczyć, jak wygląda współczesne zdalne życie i praca.

 

  • Pierwszy wykład wygłosi dr Izabela Leraczyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na temat: „Zawsze do zdrady przypinacie jakiś pozór prawa” (Liv. 9.11.7) – o regulacjach międzynarodowych w Republikańskim Rzymie. 
    Wykład będzie dostępny na naszej stronie od 10 grudnia 2020 roku do 10 marca 2021.

 

  • Drugi wykład wygłosi prof. UWr. dr hab. Paweł Kaczyński z Uniwersytetu Wrocławskiego na temat: Awanturnicy XVIII wieku w historii i legendzie.
    Wykład będzie dostępny na naszej stronie od 15 grudnia 2020 roku do 15 marca 2021.

 

Gorąco zapraszamy!

 

%d bloggers like this: