Poszukiwani śpiewacy!

Poszukiwani śpiewacy!

Z wielkim zaciekawieniem oraz wielką nadzieją na pomoc ze strony mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i okolic zamieszczamy prośbę dr Anny Weroniki Brzezińskiej. Oto ona:

 

Poszukiwani śpiewacy!

W Archiwum Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Wydziału Historycznego UAM w Poznaniu znajduje się teczka zawierająca 60 kart. Na każdej z nich widnieje zapis nutowy melodii wraz z tekstem. Są to piosenki i przyśpiewki ludowe oraz tradycyjne, jedne bardziej znane, inne mniej. Na stronie tytułowej widnieje napis: „Przekazane Katedrze Etnografii UAM przez dr Franciszka Muchę, dyrektora Liceum dla Wychowawczyń Przedszkoli w Ostrowie Wlkp. za pośrednictwem mgr F. Stobeckiego w dn. 7.IV.1973 r.”

Niektóre z melodii są opatrzone informacjami o osobach, które je zapisały, a nawet śpiewały. Bardzo bym chciała odnaleźć te osoby lub ich potomków i dowiedzieć się czegoś o okolicznościach powstania tej teczki.

Jeśli ktoś z Państwa mógłby mi pomóc w skontaktowaniu się z kimś, kto pomoże mi zebrać jak najwięcej informacji – będę bardzo wdzięczna.

Anna Weronika Brzezińska

Kontakt: awbrzez@amu.edu.pl

[table id=1 /]

%d bloggers like this: